E-BUSKİ ABONE REHBERİ ALO 185
444 5 185
SU ANALİZ RAPORLARI OTOMATİK ÖDEME VEZNELERİ

Mesken Abone Teminatı229,50 TL
Atıksu Mesken Teminatı30,00 TL
İşyeri/İnşaat Teminatı831,00 TL
Atıksu İşyeri/İnşaat Teminatı237,00 TL
GAZI SEHIT DUL YETIM VE ENGELLI TEMINATI114,50 TL
824,00 TL
803,00 TL
INSAAT MESKEN ENGELLI TEMINATI415,50 TL

Abone Rehberi - Ödemeler ve Fatura Bilgileri

Tüm Tahsilat Şubelerimizden (Vezne çalışma saatleri 08:00 – 12:00 / 13:00 – 16:00. Sadece BUSKİ Kampüs içindeki Merkez Tahsilat Veznemiz 08:00 – 16:00) (Göster),
BUSKİ İnternet şubemizden
Anlaşmalı Bankalardan (Göster),
Tüm Ptt Şubelerinden,
ve Şehrin Muhteliflerlerinde Bulunan Kioks Cihazlarından  Ödeme Yapabilirsiniz.

Su idarelerinde teminat vb. para alma yetkisi veren noter onaylı vekalet olması halinde alabilirler.

Kurumumuzun merkezine veya şubelerine "Kimlik Fotokopisi" ile "Abonelik Sonlandırma" dilekçesi vermeniz gerekmektedir. Dilekçenizi teslim ettikten sonra BUSKİ ekipleri adresinize gelerek sayacınızla ilgili son işlemleri yaptıktan sonra aboneliğiniz son bulacaktır. Teminat ücreti bütün işlemler gerçekleştikten sonra başvurunuzda belirttiğiniz IBAN numarasına 15 işgünü içinde yatırılacaktır. Bu işlemleri, Şubelerden, Alo 185 üzerinden ve eBuski üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödemelerinizi www.buski.gov.tr sayfamızdan, Kiosklardan ve tüm Tahsilat Şubelerimizden ödeyebilirsiniz. Tahsilat şubeleri ve kioskların yerlerini öğrenmek için burayı tıklayınız.

Tahsilat şubelerimiz ile Şube müdürlüklerimizin bilgileri için burayı tıklayınız.

Tahsilat şubelerimize ve Şube müdürlüklerimize ait harita bilgileri için burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir defada borcunu ödeyemeyen abonelere kolaylık sağlamak amacıyla; ödenecek borcun konut türü aboneler için belirlenmiş olan teminat tutarını aşması halinde, ödenecek taksitlere 6183 sayılı kanunun 51. maddesindeki gecikme zammı oranında vade farkı uygulanarak en fazla 12 (oniki) ay taksitle ödenmek suretiyle taksitlendirme işlemi yapılır, iki taksit ödenmemesi halinde taksitlendirme bozulur ve abone hakkında yasal takip başlatılır.

 

Aşağıda belirtilen bütün bankalardan otomatik ödeme talimatı verebilirsinz;

ALTERNATİF BANKA A.Ş. 
AKBANK T.A.Ş. 
AKTİFBANK A.Ş. 
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. 
DENİZBANK A.Ş. 

FİBABANK AŞ.
HSBC BANK A.Ş. 
ICBC TURKEY BANK A.Ş. 
İNG BANK A.Ş. 
KUVEYTTÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. 
QNB FİNANSBANK 
ŞEKERBANK A.Ş. 
T. GARANTİ BANKASI A.Ş. 
T. VAKIFLAR BANKASI T.A.O 
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. 
TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI A.Ş. 
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş. 
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. 
TÜRKİYE İŞ BANKASI 
VAKIF KATILIM BANKASI A.Ş. 
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.

Güncel teminat bedelleri şu şekildedir:

{Güncel Teminat}

05 Eylül 2018 tarih ve 30526 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Amme Alacakları İçin Uygulanacak Gecikme Zammı Oranının Yeniden Belirlenmesine İlişkin Karar” a istinaden, BUSKİ Yönetim Kurulu’nun 18.09.2018 tarih ve 623 sayılı Kararı gereğince, borçlarını süresi içinde ödemeyen abonelere son ödeme tarihini takip eden günden itibaren, her ay için ayrı ayrı olmak üzere ödeyecekleri (KDV Dahil) fatura bedeli üzerinden %2 oranında gecikme zammı uygulanmaktadır.

Geçmiş dönem borçlarınızı tüm Tahsilat Şubelerimizden, Kiosklardan ve www.buski.gov.tr sayfamızdan  ödeyebilirsiniz. Tahsilat şubeleri ve kioskların yerlerini öğrenmek için burayı tıklayınız.

Öncelikle ihbarnamede yazan son endeks ile sayacınızda bulunan endeksi karşılaştırın sayacınızın endeksi düşük ise şubelerimize başvurup itiraz dilekçesi doldurmanız gerekmektedir.Eğer endeksiniz doğru ise sayacınızda arıza olduğunu düşünüyor iseniz bşubelerimize başvurmanız halinde sayacınızın muayenesini isteyebilirsiniz.

Her abonenin sayacı periyodik olarak okunmakta ve ihbarname bırakılmaktadır.İhbarnamenin gelmediğini düşünüyor iseniz tahsilat şubelerimize başvurabilirsiniz.

Borcunuzdan dolayı suyu kapatılan aboneliğin kullanıma açılması için borcunun tamamını ödemesi veya taksitlendirmesi halinde suyu kullanıma tekrar açılacaktır.

Kendi faturasını ödemek isterken sehven başka bir abonenin borcuna ilişkin ödeme işlemi gerçekleşmesi durumunda, ödeme yapılan makbuzun aslı ile birlikte herhangi bir tahsilat şubemize dilekçe ile başvurulması gerekmektedir ( Hatalı Ödeme Dilekçe örneği ). İdaremizce yapılacak tetkik ve inceleme neticesinde gerekli düzeltme işlemi yapıldıktan sonra, dilekçe veren abonenin İban numarasına iadesi gerçekleştirilir.

 

 

Hatalı endeks okumaya ilişkin abonelerimizin şubelerimize dilekçe ile başvurması gerekmektedir (Tenzil Dilekçe örneği ). İdaremizce yapılacak tetkik ve inceleme neticesinde emanet oluşturulması durumunda aboneye oluşturulan emanet tutarındaki parasal meblağ iade edilebilir, abonenin istemesi halinde sonraki dönemsel borçlarından mahsup da yapılabilir.