BUSKİ Genel Müdürlüğü - Ödemeler ve Fatura Bilgileri

load load load
BUSKİ
BUSKİ

Mesken Abone Teminatı223,50 TL
Atıksu Mesken Teminatı29,50 TL
İşyeri/İnşaat Teminatı810,00 TL
Atıksu İşyeri/İnşaat Teminatı231,50 TL
810,00 TL
GAZI SEHIT DUL YETIM VE ENGELLI TEMINATI112,00 TL
231,50 TL

Abone Rehberi - Ödemeler ve Fatura Bilgileri

Tüm Tahsilat Şubelerimizden (Göster),
BUSKİ İnternet şubemizden
Tüm Bankalardan,
Tüm Ptt Şubelerinden,
ve Şehrin Muhteliflerlerinde Bulunan Kioks Cihazlarından  Ödeme Yapabilirsiniz.

Su idarelerinde teminat vb. para alma yetkisi veren noter onaylı vekalet olması halinde alabilirler.

Kurumumuzun merkezine veya şubelerine "Kimlik Fotokopisi" ile "Abonelik Sonlandırma" dilekçesi vermeniz gerekmektedir. Dilekçenizi teslim ettikten sonra BUSKİ ekipleri adresinize gelerek sayacınızla ilgili son işlemleri yaptıktan sonra aboneliğiniz son bulacaktır. Teminat ücreti bütün işlemler gerçekleştikten sonra başvurunuzda belirttiğiniz IBAN numarasına 15 işgünü içinde yatırılacaktır. Bu işlemleri, Şubelerden, Alo 185 üzerinden ve eBuski üzerinden yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile ödemelerinizi www.buski.gov.tr sayfamızdan, Kiosklardan ve tüm Tahsilat Şubelerimizden ödeyebilirsiniz. Tahsilat şubeleri ve kioskların yerlerini öğrenmek için burayı tıklayınız.

Tahsilat şubelerimize ve Şube müdürlüklerimize burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir defada borcunu ödemeyen abonelerin teminat miktarını aşmış veya (6) altı dönemi geçmesi halinde birikmiş borcun asgari %30’unu peşin yatırması halinde kalan borcu (2) iki veya (4) dört taksitlendirme yapılabilir. Teminat miktarının 10 katını aşan aboneler borçlarının taksitlendirme işlemlerinin yapılabilmesi için borcunun asgari %20’sini yatırması halinde kalan borcu 6 veya 12 taksitte ödenmek suretiyle ödeme kolaylığı sağlanır. 

Aşağıda belirtilen bütün bankalardan otomatik ödeme talimatı verebilirsinz;

AKBANK, ALBARAKA, ALTERNATİF BANK A.Ş.,TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI, BANK ASYA, AKTİF BANK, HSCB BANK, DENİZ BANK, FİNANS BANK, GARANTİ BANKASI, HALK BANK, İNG BANK, İŞ BANKASI, KUVEYT TÜRK, ŞEKER BANK, TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI, TEKSTİL BANK, VAKIF BANK, YAPI KREDİ BANKASI, ZİRAAT BANKASI

Güncel teminat bedelleri şu şekildedir:

{Güncel Teminat}

Borçlarını süreleri içinde ödemeyen abonelere son ödeme tarihini takip eden günden itibaren ödeyecekleri (KDV Dahil) fatura bedeli üzerinden %1.40 günlük ve aylık olarak gecikme zammı ilave edilerek alınır.

Kredi Kartı ile ödemelerinizi www.buski.gov.tr sayfamızdan, Kiosklardan ve tüm Tahsilat Şubelerimizden ödeyebilirsiniz. Tahsilat şubeleri ve kioskların yerlerini öğrenmek için burayı tıklayınız.

Kurumumuza ödemiş olduğunuz mükerrer iki makbuzla gelerek başvuru yapmanız halinde iadesi yapılmaktadır. Başvuru yapmamınız halinde mükerrer ödemelerde sistemimiz ile otomatik mahsup işlemi yapılır ve bir sonra ki ay su kullanımında ihbarnamede mahsup sonrası fark tahakkuk ettirilir. Abonelerimizin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmamaktadır.

Öncelikle ihbarnamede yazan son endeks ile sayacınızda bulunan endeksi karşılaştırın sayacınızın endeksi düşük ise şubelerimize başvurup itiraz dilekçesi doldurmanız gerekmektedir.Eğer endeksiniz doğru ise sayacınızda arıza olduğunu düşünüyor iseniz bşubelerimize başvurmanız halinde sayacınızın muayenesini isteyebilirsiniz.

Her abonenin sayacı periyodik olarak okunmakta ve ihbarname bırakılmaktadır.İhbarnamenin gelmediğini düşünüyor iseniz tahsilat şubelerimize başvurabilirsiniz.

Borcunuzdan dolayı suyunuz kesilmiş ise; borcun tamamını veya  borcun en az %30'unu ödeyip  taksitlendirmeniz halinde su kullanımınıza tekrar açılacaktır.