BUSKİ Genel Müdürlüğü - BUSKİ BUSAGA ile ödüle koşuyor

load load load
HABERLER
HABERLER

BUSKİ BUSAGA ile ödüle koşuyor

BUSKİ BUSAGA ile ödüle koşuyor

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’nca geliştirilen BUSKİ Sabit GPS Ağı , Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açılan 2017 Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında yapılan ön değerlendirmede başarılı bulundu. Proje,  ön elemeyi geçen diğer projelerle yarışacak. Ödül alan projelerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 

 


(BUSAGA Projesi)

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’nca geliştirilen BUSKİ Sabit GPS Ağı (BUSAGA Projesi), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açılan 2017 Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında yapılan ön değerlendirmede başarılı bulundu. Proje,  ön elemeyi geçen diğer projelerle yarışacak. Ödül alan projelerin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Projeyi yerinde incelemek üzere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bağımsız Görevlendirme Komisyonu’ndan iki üye, Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI’yı ziyaret etti.

Uygulama ile bilim ve teknolojideki gelişmeler bağlamında kurumlardaki iş ve hizmet verimliliğinin artırılmasının hedeflendiğini belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bağımsız Görevlendirme Komisyonu Üyesi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar ARAS, ön elemeyi geçme başarısı gösteren BUSAGA Projesi’nin, ödül sürecinde, önemli bir aşamayı geride bıraktığını söyledi.

Ön elemeyi geçen projeler arasında yapılacak değerlendirme neticesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2017 Verimlilik Proje Ödülleri sahiplerinin belirleneceğini  vurgulayan ARAS, uygulamanın, bilimin ve teknolojinin gelişimine katkı sağladığını ifade etti.

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI da Türkiye’de ilk Küresel Konumlama Sistemi (GPS) sabit frekans istasyonunu BUSKİ’nin kurduğunu belirterek, konuma dayalı hizmetlerde uydu teknolojisinden faydalanılarak hassas ve anlık ölçme tekniği yapabilme özelliğine sahip bulunan projeden BUSKİ’nin yanı sıra, diğer kurum ve kuruluşların da yararlandığını vurguladı.

BUSKİ Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı’nca geliştirilen BUSAGA Projesi’nden,  30’u BUSKİ’de olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve diğer kamu kurumları ile özel sektörde toplam 120 kullanıcının yararlandığını belirten ÇETİNAVCI, “Projemiz ve projemizden elde edilen sonuçlar, Harita Genel Komutanlığı tarafından da resmi olarak onaylanmış bulunmaktadır. Yine proje ile Bursa merkez, Gemlik, İznik, İnegöl, Orhaneli, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Harmancık ilçelerimizde 8 adet sabit istasyon ve BUSKİ Sabit GNSS Ağı ile yeni nesil alıcı ve kontrol ünitesi olmak üzere toplam 20 adet GPS kazandırıldı” diye konuştu.

BUSAGA Projesi’nden BUSKİ’nin yanı sıra, diğer kurum ve kuruluşlardan da 120 kullanıcının yararlandığını hatırlatan ÇETİNAVCI, 2016’da proje kullanım bedeli karşılığında, 22 bin 380 TL’lik gelir elde edildiğine dikkat çekti.

2017 yılında 3 aylık süreçte 9 bin 500 TL’lik gelir elde edildiğine işaret eden ÇETİNAVCI, proje ile Bursa genelinde konum ve kot birliğinin sağlandığını, insan kaynağının en az seviyeye indirildiğini, hassas ve hızlı ölçme yapabilme imkanına kavuşulduğunu vurguladı.

BUSAGA Projesi’nin ön elemeyi geçerek büyük bir başarıya imza attığına dikkat çeken BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI, aynı başarıyı ödül sürecinde de yaşamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Ziyarette, BUSKİ Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Mehmet Sait AYIK da hazır bulundu. (12.04.2017)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ