E-BUSKİ ABONE REHBERİ ALO 185
444 5 185
SU ANALİZ RAPORLARI OTOMATİK ÖDEME VEZNELERİ

BUSKİ vatandaşı daha iyi anlayacak

BUSKİ vatandaşı daha iyi anlayacak

Sağlıklı, güvenilir içme ve kullanma suyunun teminatı BUSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaş memnuniyetini sağlamak, hizmetleri doğru şekilde belirlemek ve bu hizmetlerde beklentilerin üzerine çıkmak adına sürdürdüğü personel eğitimlerine bir yenisini daha ekledi.

Görev, sorumluluk ve yetki alanına giren altyapı, çevre, enerji gibi yatırımların yanında, çalışan personelinin kişisel gelişimine de yatırımlarını sürdüren BUSKİ Genel Müdürlüğü vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilme adına personeline ''Vatandaş İlişkileri'', ''Vatandaş Memnuniyeti'' ve ''Doğru İletişim Kurma Yöntemleri'' konularında eğitim verdi.

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi Yönetim Danışmanı Cemal BOZKURT tarafından gerçekleştirilen eğitime vatandaşlarla birebir iletişim halinde olan 'Alo 185 Çağrı Merkezi Personelleri, 'Endeks Okuma Personelleri' ve 'Güvenlik Personelleri' katıldı.

Eğitimde, vatandaş beklentileri ve şikayetleri nasıl karşılanır, vatandaş memnuniyeti nasıl sağlanır, empati nasıl kurulur,  sonuç odaklı iletişim nasıl olmadır, etkin dinleme nasıl yapılır konularında bilgiler verildi.

Yaşam alanlarımız içinde, sosyal yaşam ve özel yaşantımızın yanında iş yaşamının da büyük yer kapladığına vurgu yapan Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi Yönetim Danışmanı Cemal BOZKURT, ''Sağlıklı bir iş hayatı için sağlıklı iletişim kurmalıyız. Bunun birinci adımı aktif dinlemeden ve empati kurmaktan geçmektedir. Vatandaş ile birebir diyalog halinde olduğumuz durumlarda aktif bir dinleyici olmak, problemin ne olduğunun anlayıp doğru davranış kalıpları geliştirmek ve doğru geri bildirim yapmak izleyeceğimiz yöntemler olmalıdır'' şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından BUSKİ Konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimin verimli ve interaktif geçtiğini belirten BOZKURT, eğitime katılan tüm personele teşekkür etti. (09.08.2018)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ