E-BUSKİ ABONE REHBERİ ALO 185
444 5 185
SU ANALİZ RAPORLARI OTOMATİK ÖDEME VEZNELERİ

BUSKİ'den Mudanya'ya 62 Milyon TL'lik yatırım

BUSKİ'den Mudanya'ya 62 Milyon TL'lik yatırım

Gerçekleştirdiği altyapı projeleri ile Bursa'nın altyapısına damgasını vuran BUSKİ Genel Müdürlüğü Bursa’nın geleceğe daha sağlıklı bir şekilde taşınması hedefiyle gerçekleştiği yatırımlarına devam ediyor.

Bu yatırımların başında gelen Atıksu Arıtma Tesisleri, bulunduğu bölgedeki evsel atıkların bertarafında önemli rol oynuyor.

Mudanya Atıksu Arıtma Tesisi ile yer altına milyonlarca liralık yatırım yapan Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, 45 milyon liralık Akçalar ve 34 milyon liralık Küçükkumla Atıksu Arıtma Tesisleri’nin ardından yaklaşık 62 milyon TL’ye mal olan Mudanya Atıksu Arıtma Tesisi’ni de törenle hizmete açtı.

Mudanya’da Altıntaş ve Kumyaka arasında kalan ilçe merkezi ve çevre yerleşimlerin atık sularının toplanacağı tesiste ileri biyolojik arıtma ile Avrupa Birliği standartlarında çıkış suyu elde edilecek.

Yaklaşık 150 bin nüfusa hizmet verecek tesisten tamamen arıtılmış halde çıkan su, yüzey sularına deşarj edilebileceği gibi 540 metre uzunluğunda ve 45 metre derinliğe ulaşan derin deşarj hattı ile Marmara Denizine de aktarılabilecek.

Marmara Denizinin kirlilikten arınması için hayati öneme sahip tesislerden biri olan Mudanya Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, Genel Müdür Yardımcısı Devrim İzgi, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Zengin, Ekrem Yıldız ile çok sayıda bürokrat ve davetli katıldı.

Kurdelenin kesilmesinin ardından tesisleri gezen Başkan Aktaş ve protokol üyeleri, arıtmadan çıkan suyun kalitesini de bizzat yerinde gözlemledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ