E-BUSKİ ABONE REHBERİ ALO 185
444 5 185
SU ANALİZ RAPORLARI OTOMATİK ÖDEME VEZNELERİ

KELES'TE ALTYAPI SEFERBERLİĞİ

KELES'TE ALTYAPI SEFERBERLİĞİ

BURSA’NIN ALTYAPI AĞINI GELECEK YILLARA TAŞIMAYI HEDEFLEYİCİ NİTELİKTEKİ BÜYÜK YATIRIMLARA İMZA ATAN BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇELERDEKİ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ. BUSKİ BU KAPSAMDA, KAMU KURUMU OLMANIN VERDİĞİ SOSYAL SORUMLULUK BİLİNCİ VE İLÇELERDEKİ ALTYAPI SORUNLARININ BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME KAVUŞTURULABİLMESİ HEDEFİYLE KELES’TE YATIRIM ATAĞI BAŞLATTI.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “SUKAP Projesi” kapsamında alınan krediyle Keles'teki içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu projelerinin yapımı, BUSKİ’nin ilçelere yönelik başlattığı yatırım zinciri halkalarından birini oluşturuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yol göstericiliği ile BUSKİ Genel Müdürlüğü, Keles, Karacabey, İnegöl ve Mustafakemalpaşa başta olmak üzere, ilçelerdeki  kanalizasyon hattı, yağmur suyu ve içme suyu sorunlarını çözüme kavuşturacak çalışmalarına hız verdi.

Yapılan yatırımlar hakkında bilgilendirmede bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, ''SUKAP Projesi kapsamında, Keles ilçemizde 14 kilometre kanalizasyon hattı ile 8 kilometre yağmursuyu hattı imalatı çalışmaları başlattık. 10 milyon TL’lik yatırım büyüklüğüne sahip bulunan projeyle, Keles’in altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bununla birlikte Keles’in Uludağ Caddesi'nde 500 metre kanalizasyon ve 500 metre içme suyu hattı imalatı gerçekleştirdiklerini de ifade eden Başkan AKTAŞ, SUKAP Projesi kapsamında 2 adet 1000 metreküp, 2 adet 500 metreküp, 1 adet 200 metreküp ve 1 adet 50 metreküp olmak üzere toplam 6 adet su deposu imalatı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Keles’te başlattıkları altyapı çalışmalarının bitimiyle, sıcak asfalt çalışması başlatacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan AKTAŞ, bu bağlamda 3500 metrelik asfalt imalatı gerçekleştireceklerini vurguladı. (09.10.2018)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ