BUSKİ Genel Müdürlüğü - Tasarruf kovası mucidi minik Hamza

load load load
HABERLER
HABERLER

Tasarruf kovası mucidi minik Hamza

Tasarruf kovası mucidi minik Hamza

Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu öğrencisi Hamza Kurt’un BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne yazdığı mektup, BUSKİ’nin bilinçli su kullanımı ve tasarrufu konusunda gerçekleştirdiği eğitimlerin amacına ulaştığını gösterdi. Hamza’nın mektubu sonrası, BUSKİ binasının yan duvarındaki çeşme figüründen damlayan  su damlalarının altına yerleştirilen kova ile suyun boşa akmasının önüne geçildi.

Karacabey Şehit SerkanŞahin  Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Kurt’un BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne yazdığı mektup, BUSKİ’nin bilinçli su kullanımı ve tasarrufu konusunda gerçekleştirdiği eğitimlerin amacına ulaştığını gösterdi. Minik Hamza’nın mektubu sonrası, BUSKİ binasının Mudanya Yolu yönüne bakan yan duvarında yer alan çeşme figüründen damlayan dört su damlasının altına yerleştirilen kova ile su damlacıklarının boşa akıp gitmesinin önüne geçildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonu ile Bursa’nın geleceğine damgasını vurmaya aday altyapı yatırımlarına imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, bilinçli su kullanımı ve tasarrufuna yönelik gerçekleştirdiği eğitim etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.

Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Kurt’un BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne yazdığı mektup, BUSKİ’nin okullara yönelik gerçekleştirdiği su tasarrufu eğitimlerinin amacına ulaştığını gösterdi.

Mektubunda, BUSKİ binasının Mudanya Yolu yönüne bakan yan duvarında yer alan çeşme figüründen damlayan dört su damlasının boşa akıp gittiğini, su damlacıklarının altına konulacak kovayla su tasarrufunun sağlanmış olacağını belirten Hamza'nın mektubu, BUSKİ Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

Hamza’nın mektubu sonrası, su damlacıklarının altına kova figürü yerleştirilerek, su damlacıklarının boşa akıp gitmesinin de önüne geçildi.

Hamza’nın duyarlılığından duyduğu memnuniyeti, okul müdür yardımcısı ve ailesiyle birlikte BUSKİ’ye davet ederek gösteren BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamza’ya teşekkür etti.

2013’den bu yana okullar nezdinde sürdürdükleri eğitim faaliyetleri ile yaklaşık 20 bin öğrenciye bilinçli su kullanımı ve tasarrufu eğitimİ verdiklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Hamza’nın su tasarrufuna ilişkin sergilediği duyarlı davranışın, amaçlarına ulaştıklarının en somut göstergesini oluşturduğu vurguladı.

Hayatın devamlılığı noktasında suyun olmazsa olmaz öneme sahip bulunduğunu belirten Çetinavcı, su kaynaklarının bilinçli kullanımı ve su tasarrufunun yaşamın sürekliliğinde büyük öneme sahip bulunduğunu ifade etti.

Hamza’yı duyarlılığından dolayı tebrik eden Çetinavcı, tablet, bilgisayar ve BUSKİ yayınlarından oluşan hediye setiyle minik Hamza’yı ödüllendirdi.

BUSKİ’nin verdiği eğitimler ve yayınladığı su tasarrufu kitapçığının kendisinde su bilincinin oluşmasını sağladığını belirten Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Hamza Kurt ise BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’ya teşekkür etti. 

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın minik Hamza’yı kabul ziyaretinde, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Adem Vural ile Karacabey Şehit Serkan Şahin Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Sütçü, Hamza’nın annesi Esin Çukur, babası Bülent Çukur, anneannesi Nesrin Kırgız ve kardeşi Esma Melek Çukur da hazır bulundu. (12.05.2017)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ