E-BUSKİ ABONE REHBERİ ALO 185 SU ANALİZ RAPORLARI OTOMATİK ÖDEME VEZNELERİ

Yenişehir'e sulama göleti

Yenişehir'e sulama göleti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla altyapı çalışmalarına hız veren BUSKİ Genel Müdürlüğü, üreticinin sulama ihtiyacını karşılamaya yönelik yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Bu kapsamda Yenişehir’in Terziler Mahallesi’nde yaptırılan sulama göleti, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

“Merkezde ne varsa kırsalda da o olacak” hedefiyle önümüzdeki süreçteki hizmet stratejisini belirleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ aracılığıyla üreticinin yüzünü güldüren tarımsal sulama çalışmalarına da önem veriyor.

Bu kapsamda, Yenişehir’in Terziler Mahallesi’nde BUSKİ’nin yaptırdığı sulama göleti Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’nin de katıldığı törenle üreticinin kullanımına sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi’nin BUSKİ aracılığıyla su ihtiyacının bulunduğu bölgelerde, sulu tarıma geçiş için düğmeye bastığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, bu bağlamda Yenişehir’in Terziler Mahallesi’nde sulama göletinin tamamlanarak hizmete sunulduğunu vurguladı.

Sulama göletlerinin yapımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan ALTEPE, “Yaklaşık 2.9 milyon TL’lik yatırım tutarıyla hizmete açtığımız Yenişehir’in Terziler Sulama Göleti, bölgede sulu tarımın yapılabilmesine imkan tanıyacak. Toplamda 250 hane bu göletten tarım arazilerinin sulanması noktasında faydalanabilecek.” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman ÇELİK de getirilen hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’ye teşekkür etti.

Terziler Mahallesi Muhtarı Selami CEYLAN ise 40 yıllık özlemimiz olan sulama göletini bölgeye kazandırması nedeniyle Başkan ALTEPE’ye teşekkür etti.

Açılış töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’nin yanı sıra; Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail YILMAZ, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı ÇETİNAVCI, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör GÜLENÇ, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman ÇELİK, Terziler Mahallesi Muhtarı Selami CEYLAN ile Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ çalışanları da hazır bulundu. (03.08.2017)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ