E-BUSKİ ONLİNE ABONE REHBERİ ÖNERİ & TALEP SU VE ŞEHİR BURSA
DERGİSİ
SU ANALİZ
RAPORLARI
HİZMET NOKTALARI

Genel Müdür

Genel Müdür

Güngör GÜLENÇ

İnşaat Mühendisi
BUSKİ Genel Müdürü
ggulenc@buski.gov.tr

Değerli Bursalılar ,

Köklü geçmişi ile tarih ve kültür kenti olan Bursa'mız tarihi dokusunun yanında, doğal güzellikleri, doğal gölleri, yeraltı ve yerüstü kaynakları ile de adından söz ettirmektedir.

Sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir yaşam için; Su kaynaklarını koruyarak halkımıza uygun maliyetli, kesintisiz ve içilebilir nitelikte su temin etme bilinciyle çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmekteyiz.

Bu kapsamda , şehre verilen su , TSE 266 ve Sağlık Bakanlığı’nın İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik uyarınca belirlenen kriterlere göre kullanıma sunulmuştur.

Atıksu ve yağmur sularını çevreye zarar vermeden uzaklaştırarak, içme suyu havzalarında bulunan kirletici unsurları kontrol altında tutup sürekli gelişime açık bir yönetim anlayışı belirliyoruz.

Sürdürülebilir ve kaliteli içme suyu temini noktasında sorunlarından arındırılmış altyapı uygulamaları sayesinde, dünya çapında akreditasyona sahip içmesuyu ve atıksu laboratuarları ile Bursa'mız, çeşmeden suyun içilebildiği ender şehirler arasında yer almaktadır.

Gerçekleştirdiği yatırımlar ile adından söz ettiren ve alanında örnek alınan bir kurum olma hedefi ile çalışmalarını sürdüren BUSKİ Genel Müdürlüğümüz halkına ve şehrine karşı olan sorumluluğunu büyük bir titizlik ile yerine getirmektedir.

Büyükşehir olma bilinci ile şeffaf, modern, kaliteli hizmet sunmak, Bursa halkına olan bir borcumuzdur. Bu borcu hakkıyla yerine getirebilmek adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, mesai mefhumu gözetmeksizin Bursa'yı geleceğe taşıma hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu anlamda bizleri destekleyen tüm Bursa halkına teşekkürlerimizi sunarız.